+421 907 854892 info@supertravel.sk
facebook twitter
min.
max.
Rozšírené vyhľadávanie

Otázky?

Telefonické a mailové konzultácie:
+421 905 265015
+421 907 854892
info@supertravel.sk Pondelok – piatok, 9,00 – 17,00

Newsletter

Katalóg dovoleniek

 Portál Supertravel.sk je internetovou cestovnou agentúrou Vám ponúka širokú a preverenú ponuku online zájazdov od viac ako 50 domácich a zahraničných touroperátorov. Nájdete tu tisíce najrôznejších ponúk zájazdov od slovenských, českých, rakúskych a nemeckých cestovných kancelárií (touroperátorov) , ktoré sú tvorcom produktu, resp.organizátorom zájazdu. Našimi partnermi sú vo všetkých prípadoch renomované a preverené domáce i zahraničné cestovné kancelárie, poistené proti insolventnosti a úpadku, dlhodobo pôsobiace na trhu.

 Elektronický katalóg dovoleniek, ktorý je Vám k dispozícii na našom portáli,obsahuje teda všetky ponuky partnerských touroperátorov a rozdelený je do troch základných kategórií.

 • Zájazd (kompletný balík služieb – doprava, ubytovanie, stravovanie)

 • Hotel (iba ubytovanie)

 • Letenky (charterové letenky do vybranej destinácie)

Ako vyberať zájazd ?

Aby bolo vyhľadávanie Vašej dovolenky čo najjednoduchšie, môžete si ju vyberať podľa podrobných kritérií v ľavej lište našej stránky. Môžete si zvoliť podrobný alebo rozšírený filter, ktorý Vám ponúka veľmi detailnú špecifikáciu Vašich požiadaviek na dovolenku.potrebné ho zadávať.

Začínate voľbou krajiny a destinácie, ktorá má byť cieľom vašej dovolenky. Môžete a nemusíte špecifikovať konkrétne miesto alebo oblasť, kam chcete cestovať. Možno ešte celkom presne neviete, ktorá destinácia je pre Vás tá najvhodnejšia a ponúknutý širší výber Vás možno bude zároveň inšpirovať.
Základným výberovým kritériom je však vždy termín, resp. časový limit, v ktorom sa má Vaša dovolenka uskutočniť a tiež orientačná dĺžka pobytu.
Odporúčame zadať aj miesto odletu, keďže systém ponúka odlety z letísk celej Európy.
Nevyhnutným údajom je počet osôb , kde uvediete počet dospelých a počet detí, u ktorých udávate aj dosiahnutý vek. To je pre filtrovanie ponúk a konečnú cenu zájazdu veľmi podstatné. Dosiahnutý vek detí (aj počas dovolenky) je veľmi dôležitý z pohľadu prepravy a ubytovania.
V základnom filtri si môžete ďalej určiť kategóriu ubytovania (podľa oficiálnych hviezdičiek).

V rozšírenom filtri môžete ďalej upresniť rozsah stravovania, ktoré preferujete, prípadne uviesť konkrétny názov hotela, ktorý hľadáte. Tu by sme však radi upozornili na skutočnosť, že pokiaľ neuvediete presný názov hotela, alebo ho napíšete chybne, nemusí Vám ho systém vyhľadať, hoci ho určite obsahuje.
Veľmi obľúbeným kritériom je vyhľadávanie podľa konkrétneho touroperátora alebo podľa skupiny touroperátorov – slovenské CK alebo zahraničné CK.
V rozšírenom filtri môžete ešte bližšie zadefinovať typ ubytovania – druh izby, apartmán a podobne. Toto kritérium sa používa hlavne pri zahraničných touroperátoroch, ale nie vždy je potrebné ho zadávať.
Každý touroperátor poskytuje v ďalších krokoch podrobné popisy alternatív a garantovaných kapacít, takže vybrať si môžete aj neskôr.
Ďalšie podrobné kritériá na vybraný hotel a destináciu nájdete podtým – sú tu uvedené rôzne, klientami vyžadované kritériá ohľadom pláže, bazénov, služieb wellness, športových aktivít v hoteli a okolí, atď. a samozrejme obľúbené animácie.

Čo Vám ešte môže pomôcť pri Vašom rozhodovaní, je zadanie orientačného cenového rozsahu na osobu na cenovej osi.
Zájazd môžete vyhľadávať aj podľa ucelených ponúk, resp. skupín. Umožňuje Vám to výber v hornej lište pod obrázkovými bannermi, kde sú nasledovné sekcie:

Slovenské a české CK - Rakúske a nemecké CK - All inclusive.

Samostatne môžete vstúpiť do špeciálnej skupiny ponúk pre ďaleké cesty kliknutím na tlačítko Exotika.
Ponuku jednotlivých touroperátorov nájdete aj na tejto stránke nižšie, kde sú zobrazené všetky partnerské CK. Cez ich logá sa môžete dostať k ich ucelenej ponuke.
Všetky ieto ponuky sú komplexné.

Takisto máte možnosť kliknúť na Last minute, kde sú vybrané ponuky s najbližšími odletmi, prípadne sa inšpirovať od odporúčaných dovolenkových tipov cez veľké obrázkové bannery, alebo si môžete prezerať Top destinácie, kde sú takisto vytipované rôzne akciové ponuky, alebo jednoducho odkazy na to, čo práve letí. Tieto ponuky sú orientačné a majú len odporúčací charakter.

Ako vyberať hotel (ubytovanie) ?

Vyhľadávanie je obdobné ako pri zájazdoch. Táto kategória nezahrňuje dopravu ani iné služby.

Ako vyberať letenky?

Rovnako ako v prípade zájazdov a ubytovania vyhľadávame podľa ponúkaných kritérií vo filtri.
Táto kategória ponúka charterové letenky, nie linkové lety. Charterové letenky sú však cenovo často výhodnejšie a najmä ponúkajú väčšinou priame lety do želanej destinácie 

Podrobný filter vyhľadávania je zárukou, že na našom portáli zaručene svoju dovolenku nájdete. Pokiaľ by ste nadobudli pocit, že systém niečo "neobsahuje" alebo "nevie" vyhľadať, skontrolujte si prosím ešte raz svoje kritériá vo filtri a opravte, resp. pozmeňte zadanie. Náš systém a Katalóg dovoleniek online si s tým určite poradí.

Katalóg online dovoleniek

Prehľad cestovných kancelárií

Všetky cestovné kancelárie (touroperátori), uvedené v sekcii Partnerské cestovné kancelárie sú našimi zmluvnými obchodnými partnermi, na základe zmluvy o obchodnej spolupráci. Všetky ich produkty predávame za tých istých podmienok a za rovnaké ceny, ako touroperátor, pričom platia vždy Všeobecné zmluvné podmienky organizátora zájazdu (touroperára)
 
Supertravel.sk je cestovnou agentúrou, t.j. sprostredkovateľom.
Náš internetový dovolenkový portál Vám ponúka naviac:
 • širokú ponuku všetkých CK na jednom mieste
 • rýchlu a prehľadnú orientáciu v ponukách, možnosť porovnania cien
 • okamžité overenie dostupnosti a výpočet konečnej ceny vrátane všetkých poplatkov
 • u nás máte teda možnosť zájazd vybrať, overiť, objednať a zaplatiť online.

Ako si vybrať dovolenku – od našej alebo zahraničnej CK ?

Každý z touroperátorov sa špecializuje na určité destinácie a produkty. Vyberať si zo širokej ponuky produktov na trhu preto naozaj nie je ľahké. Ponúkame Vám preto pár informácií na porovnanie.

 • Odchody/odlety: Slovenské CK ponúkajú aj pobyty s autobusovou dopravou, u rakúskych je to skôr výnimka. V prípade pobytov s leteckou dopravou sa odlieta z letísk Bratislava, Košice, Poprad-Tatry a Sliač. Letiská sú teda dostupnejšie. Pri menších letiskách sa však lieta omnoho menej a ide len o charterové lety do niektorých destinácií.
  Pri exotických destináciách je to spravidla s odletom z Viedne alebo Prahy. Rovnako je to aj v prípade, ak si naši klienti zakúpia zájazd od rakúskej CK.
  Odlety z Viedne: Viedenské letisko, vzdialené iba 60 km od Bratislavy, poskytuje vysokú úroveň servisu a vybavuje desiatky leteckých spoločností. Pravidelné linky lietajú celoročne, takže niektoré destinácie nie sú limitované termínmi odletov charterov iba počas vrcholnej sezóny.
 • Cena dovolenky: Veľké CK na rakúskom a nemeckom trhu im umožňujú nakupovať ubytovacie a prepravné kapacity vo veľkom, tým aj výhodnejšie ako cestovné kancelárie pôsobiace na menších trhoch. Okrem toho, mnohé kapacity majú garantované aj mimo hlavnej sezóny. Je pre nich preto výhodnejšie na poslednú chvíľu predať za nízku cenu s pokrytím nákladov, ktoré by im vznikli, ak by kapacity zostali neobsadené. Táto cenová výhoda sa môže prejaviť najmä mimo hlavnej sezóny alebo na jej začiatku. Veľkí touroperátori môžu preto ponúkať výhodnejšie zľavy.
 • Poplatky, zahrnuté v cene: V servisných poplatkoch (letiskové taxy a palivový príplatok) sa premieta do och ceny kvalita leteckého touroperátora a samotného letiska, a tým aj bezpečnosti. Rozdiely v príplatoch môžu vzniknúť aj tým, že naši občania majú do niektorých krajín vízovú povinnosť a týmto príplatkom sa cena dovolenky navyšuje, kým rakúski a nemeckí turisti majú s niektorými krajinami bezvízový kontakt.
 • Ponuka destinácií: Ak si vyberiete destináciu, do ktorej sa pobyt zo Slovenska neorganizuje, rakúske a nemecké CK Vám ponúkajú viac než 100 krajín a destinácií. Ponuka týchto CK je teda širšia. Aj slovenské CK však ponúkajú čoraz viac destinácií.
 • Flexibilita termínov: Slovenské CK majú spravida pevne stanovené termíny nástupu na pobyt. Rakúske CK majú možnosť vyberať z vyššej frekvencie charterových letov a okrem nich využívajú tiež pravidelné linky, takže termín odchodu na dovolenku sú viac flexibilné.
 • Dĺžka pobytu: Slovenské CK majú väčšinu pobytov na 1-2 týždne alebo na 10-11 dní a tomu prispôsobujú aj termíny charterových odletov. Rakúske CK vďaka vyššej frekvencii charterových a pravidelných letov ponúkať aj možností zvoliť si aj inú dĺžku pobytu podľa vlastného výberu (napr. 2 až 5-dňové alebo 8-9-10-dňové pobyty)
 • Popisy hotelov a pokyny v slovenčine: slovenské CK majú popisy hotelov a služieb v slovenskom jazyku, rakúske CK v nemeckom – ich popisy sú preložené do slovenčiny cez automatizovaný google prekladač. Podobne je to s pokynmi na cestu, ktoré majú rakúske CK väčšinou iba v nemeckom jazyku.
 • Delegáti: slovenské cestovné kancelárie majú vo všetkých významných destináciach zastúpenie slovensky alebo česky hovoriacim delegátom, kým rakúske CK majú zastúpenie nemecky alebo anglicky hovoriacim delegátom.


Chápeme, že pre každého z Vás je dôležité niečo iné. Práve preto Vám ponúkame rôznorodosť a pestrosť dovolenkových ponúk. Je iba na Vás, čo si vyberiete, veríme, že to bude dobrá voľba a krásne strávená dovolenka.

Prehľad cestovných kancelárií